Wciągająca erotyczna historia o przystojnym chirurgu i jego pacjentkach.Urodzony w Moskwie, ale wychowany na warszawskim Żoliborzu, doktor Igor Orłow wraz ze swoją wspólniczką,Leną Majewską, prowadzi ekskluzywną klinikę medycyny estetycznej. Jego codzienność jest niekończącym się pasmem sukcesów.Egzotyczne podróże, gorące romanse i snobistyczne imprezy - Igor Orłow wie, gdzie bywać i jak czerpać z życia garściami. Nazywany pierwszym playboyem medycyny, żyje szybko, luksusowo i wygodnie. Ma wszystko, oprócz miłości. Czy Zoja, piękna młodziutka Rosjanka, zdobędzie jego serce? A może taki narcyz jak Igor nie potrafi kochać?Zapraszamy do Kliniki Miłości, pełnej seksu i erotycznych anegdot.
UKD:
821.162.1-3
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Saga warszawska - powieści, w których codzienność i życie towarzysko-rodzinne toczą się na tle wielkich wydarzeń XIX i XX wieku.Zofia Boratyńska wychodzi za mąż za zubożałego szlachcica, by sprawić przyjemność ciężko chorej matce. Sama nie wierzy w prawdziwą miłość, dopóki przypadkiem nie spotka, Felicjana Żarskiego. Ich wspólna ucieczka zbiega się w czasie z zamachem na namiestnika Królestwa Polskiego, Fiodora Berga. Na skutek tragicznego nieporozumienia Zofia zostaje pojmana, a następnie zesłana na Sybir, a Felicjan wyrusza tam razem z nią.W tę daleką i trudną drogę udaje się również Luiza, służąca, która ma nadzieję na ożenek. Wszyscy bowiem wiedzą, że na Syberii aż roi się od wykształconych i dobrze sytuowanych mężczyzn, którym brakuje kobiet.Czy bohaterom uda się zbudować dom z dala od ukochanej Warszawy, gdzie coraz większą rolę odgrywa ulica Marszałkowska i gdzie działają dworzec Wiedeński oraz nowy praski dworzec Petersburski? Marconi buduje wodociąg i powstają pierwsze warszawskie fontanny z syrenką na rynku Starego Miasta, w Teatrze Wielkim wystawiają Hamleta, a więzienia na Cytadeli i na Pawiaku napawają grozą.
UKD:
821.162.1-3
UWAGI:
Stanowi część 4. cyklu, część 1. pt.: Panny na wydaniu, część 2. pt.: Podwójne zaręczyny, część 3. pt.: Dom trzech wdów.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 000314 od dnia:2025-03-19 Przetrzymana, termin minął:
Kontynuacja fascynującej opowieści o zakazanej miłości i sile nadziei w czasach, gdy świat ogarnęła mordercza wojna. Prusy Wschodnie, schyłek II wojny światowej. Lizka razem z dziećmi wciąż czeka w Bartągu na Franza, który zaginął pod Stalingradem. Nie traci nadziei, że mąż wróci, tak jak jej obiecał. Tymczasem do Prus zbliża się Armia Czerwona. Mieszkańcy już wiedzą, czego mogą się spodziewać po sowieckim wojsku. Niemcy jeszcze nie pozwalają na ewakuację ludności, mimo to pierwsi uciekinierzy już wyjeżdżają na zachód. Lizka nie chce opuścić domu, dopiero na wieść, że Rosjanie nie oszczędzają nawet dzieci, decyduje się na niebezpieczną ucieczkę, zabierając ze sobą teściową i szwagierkę. Ci, którzy zostali: Jan Langer z drugą żoną i maleńkim synkiem, Augusta, Zośka, Stanisław i Waleśka, doświadczają sowieckiego okrucieństwa. Najstarszy z braci Reiterów, Hermann, ani myśli zostawiać majątku. Rozwiązuje sprawę z Sowietami po swojemu. Lizka, po miesiącach morderczej wędrówki, dociera do Skandynawii. Tam czeka na nią niespodzianka. Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Wyciszenia od zgiełku życia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, które niezmiennie ją fascynują. Autorka piętnastu powieści i reportażu historycznego "Wilcze dzieci".
UKD:
821.162.1-3
UWAGI:
Na stronie tytułowej: Książki pisane sercem Wioletta Sawicka.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 000121 od dnia:2025-03-03 Wypożyczona, do dnia: 2025-04-14
W cieniu wielkiej polityki, wojen, fortun zdobywanych z dnia na dzień, z daleka od obiektywów kamer i świateł reflektorów jest inna Rosja. To kraj, w którym w opuszczonym moskiewskim szpitalu koczuje grupa nastolatków - stalkerów, diggerów, samobójców, strażników i upiorów. W walącym się hotelu robotniczym mieszka kilkanaście rodzin, które od lat czekają na lokale zastępcze - pisali w tej sprawie już nawet do papieża. W przydrożnym baraku kilkanaście kobiet zaspokaja potrzeby kierowców, policjantów, polityków. Jelena Kostiuczenko nie pisze zza biurka, nie boi się zabrudzić rąk, nie waha się stawiać trudnych pytań. Odwiedza ćpuńską melinę, w której żyje małżeństwo uzależnione od dezomorfiny, czyli popularnego w Rosji "krokodyla". Udając stażystkę, jeździ na patrole z drogówką i obserwuje, jak inspektorzy wyciągają od kierowców łapówki. W Biesłanie pyta, o czym śnią rodzice dzieci, które zginęły podczas akcji antyterrorystów. Pisze o tym wprost i bez stylistycznych ozdobników. Jej książka jest nie tylko o Rosji. To diagnoza źle działającego świata, w którym zanikają więzi międzyludzkie, solidarność i mechanizmy wzajemnego wsparcia. W którym państwo nie chroni słabych. W którym zamiast prawa, jest pięść. Świata, w którym "przyszło nam żyć".
UKD:
308(47+57) (047)
UWAGI:
Na książkę składają sie reportaże z tomu "Nam zdies` zyt`", Moskwa 2015 oraz reportaże prasowe Autorki. Wybór reportaży Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz. Bibliografia na stronach 323-[324].
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Natalia Rozumowa, wykształcona młoda Rosjanka, przyjeżdża do Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Po roku złych doświadczeń znajduje zatrudnienie jako gospodyni domowa w domu Jakuba Kamińskiego, informatyka. Zarówno pracodawca, jak i pracownica są wobec siebie nieufni - do czasu, gdy w domu zjawia się jego syn, Franek. Dziecko przypomina służącej córkę, którą zostawiła w Petersburgu... Jakub musi w końcu stanąć twarzą w twarz nie tylko ze swoimi uczuciami, ale i z konkurentem, a Natalia - odpowiedzieć na pytanie: czy ta skomplikowana miłość jest rzeczywiście tym, czego szukała, przyjeżdżając do Polski?
UKD:
821.162.1-3
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni